Fedora Virtualization Guide - en to it translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
it: Tool per la virtualizzazione

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking tools that are useful for systems running Xen.
it: Di seguito viene riportato un elenco di tool per la gestione della virtualizzazione, del debugging ed il networking utili per i sistemi che eseguono Xen.

note: Tag: term
en: System Administration Tools
it: Tool di amministrazione del sistema

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
it: Tool di debugging avanzato

note: Tag: term
en: KVM tools
it: Tool di KVM
