Fedora Virtualization Guide - en to ja_JP translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
ja_JP: 仮想化のツール

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking tools that are useful for systems running Xen.
ja_JP: Xen を実行するシステムに役に立つ仮想化の管理、デバッギング、及びネットワーキングの 為のツールリストを以下に示します。

note: Tag: term
en: System Administration Tools
ja_JP: システム管理ツール

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
ja_JP: 高度なデバッギングツール

note: Tag: term
en: Networking
ja_JP: ネットワーキング

note: Tag: term
en: KVM tools
ja_JP: KVM ツール

note: Tag: term
en: Xen tools
ja_JP: Xen ツール
