Fedora Virtualization Guide - en to nl translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
nl: Virtualisatie gereedschappen

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking tools that are useful for systems running Xen.
nl: Het volgende is een lijst van gereedschappen voor virtualisatiebeheer, debuggen en netwerkbeheer.

note: Tag: term
en: System Administration Tools
nl: Systeembeheer gereedschappen

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
nl: Geavanceerde debug gereedschappen

note: Tag: term
en: Networking
nl: Netwerken

note: Tag: term
en: KVM tools
nl: KVM gereedschappen

note: Tag: term
en: Xen tools
nl: Xen gereedschappen
