Fedora Virtualization Guide - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
pt_BR: Ferramentas da Tecnologia de Virtualização

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking tools that are useful for systems running Xen.
pt_BR: Segue uma lista de ferramentas para a administração de virtualização, ferramentas de depuração e rede de trabalho que são úteis para sistemas rodando o Xen.

note: Tag: term
en: System Administration Tools
pt_BR: Ferramentas de Administração de Sistema

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
pt_BR: Ferramentas de Depuração Avançada

note: Tag: term
en: KVM tools
pt_BR: ferramentas KVM
