Fedora Virtualization Guide - en to ru translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
ru: Утилиты виртуализации

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking tools that are useful for systems running Xen.
ru: Далее приведен список инструментов для управления виртуализацией, отладки, а также сетевых утилит, которые используются в системах с Xen.

note: Tag: term
en: System Administration Tools
ru: Утилиты системного администрирования

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
ru: Расширенные утилиты отладки

note: Tag: term
en: Networking
ru: Сетевое окружение

note: Tag: term
en: KVM tools
ru: Утилиты KVM

note: Tag: term
en: Xen tools
ru: Утилиты Xen
