Fedora Translation Quick Start Guide - en to id_ID translation catalogue (12 entries)

note: Tag: title
en: Making a SSH Key
id_ID: Membuat kunci SSH

note: Tag: para
en: Enter the following command:
id_ID: Masukkan perintah berikut:

note: Tag: title
en: Remember Your Passphrase
id_ID: Menghafalkan Passphrase Anda

note: Tag: title
en: Making a GPG Key
id_ID: Membuat kunci GPG

note: Tag: title
en: Choosing a Good Password
id_ID: Memiliih Password yang Baik

note: Tag: para
en: A good password:
id_ID: Password yang baik:

note: Tag: para
en: is not the same as any other password used for other systems
id_ID: tidaklah sama dengan password yang digunakan di sistem - sistem lain

note: Tag: title
en: Applying for an Account
id_ID: Mendaftar untuk Akun

note: Tag: title
en: Signing the CLA
id_ID: Tandatangani CLA

note: Tag: title
en: Introducing Yourself
id_ID: Memperkenalkan Diri

note: Tag: title
en: Joining the <systemitem>cvsl10n</systemitem> Group
id_ID: Bergabung dengan <systemitem>cvsl10n</systemitem> Grup

note: Tag: title
en: Create a Bugzilla account
id_ID: Membuat Akun Bugzilla
