Fedora Translation Quick Start Guide - en to it_IT translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Translation Quick Start Guide
it_IT: Guida rapida alle traduzioni

note: Tag: subtitle
en: Quick start guide to providing translations on the Fedora Project
it_IT: Guida rapida per inviare traduzioni al Fedora Project.

note: Tag: productname
en: Fedora Contributor Documentation
it_IT: Documentazione Collaboratori Fedora

note: Tag: para
en: This guide is a fast, simple, step-by-step set of instructions for translating Fedora Project software and documents.
it_IT: Questa guida è un insieme di istruzioni passo a passo, semplici e veloci, per tradurre il software ed i documenti del Fedora Project.

note: Tag: phrase
en: Fedora Localization Project
it_IT: Progetto Localizzazione Fedora
