Fedora Translation Quick Start Guide - en to pl_PL translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Translation Quick Start Guide
pl_PL: Krótki podręcznik tłumaczenia

note: Tag: subtitle
en: Quick start guide to providing translations on the Fedora Project
pl_PL: Krótki podręcznik dostarczania tłumaczeń dla Projektu Fedora

note: Tag: productname
en: Fedora Contributor Documentation
pl_PL: Dokumentacja dla współtwórców Fedory

note: Tag: para
en: This guide is a fast, simple, step-by-step set of instructions for translating Fedora Project software and documents.
pl_PL: Ten przewodnik jest krótkim, prostym zestawem instrukcji krok po kroku dla tłumaczenia oprogramowania i dokumentów Projektu Fedora.

note: Tag: phrase
en: Fedora Localization Project
pl_PL: Projekt lokalizacji Fedory
