Fedora Translation Quick Start Guide - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Translation Quick Start Guide
pt_BR: Guia Rápido de Tradução

note: Tag: subtitle
en: Quick start guide to providing translations on the Fedora Project
pt_BR: Guia rápido para prover traduções no Projeto Fedora.

note: Tag: productname
en: Fedora Contributor Documentation
pt_BR: Documentação do Contribuidor Fedora

note: Tag: para
en: This guide is a fast, simple, step-by-step set of instructions for translating Fedora Project software and documents.
pt_BR: Este guia é uma maneira rápida, simples, passo-a-passo conjunto de instruções para traduzir Fedora Project software e documentos.

note: Tag: phrase
en: Fedora Localization Project
pt_BR: Projeto de Localização do Fedora
