Fedora Translation Quick Start Guide - en to ru translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Translation Quick Start Guide
ru: Быстрый старт для переводчика

note: Tag: subtitle
en: Quick start guide to providing translations on the Fedora Project
ru: Краткое руководство для переводчиков Fedora

note: Tag: productname
en: Fedora Contributor Documentation
ru: Документация участника Fedora

note: Tag: para
en: This guide is a fast, simple, step-by-step set of instructions for translating Fedora Project software and documents.
ru: Это руководство является краткой, простой, пошаговой инструкцией для перевода программного обеспечения и документации в проекте Fedora.

note: Tag: phrase
en: Fedora Localization Project
ru: Команда локализации Fedora
