Fedora Translation Quick Start Guide - en to uk translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Translation Quick Start Guide
uk: Як стати перекладачем Fedora?

note: Tag: subtitle
en: Quick start guide to providing translations on the Fedora Project
uk: Початкові настанови щодо перекладу Fedora Project

note: Tag: productname
en: Fedora Contributor Documentation
uk: Документація для учасника розробки Fedora

note: Tag: para
en: This guide is a fast, simple, step-by-step set of instructions for translating Fedora Project software and documents.
uk: У цьому підручнику ви знайдете простий покроковий набір інструкцій щодо перекладу програмного забезпечення та документації до Fedora Project.

note: Tag: phrase
en: Fedora Localization Project
uk: Проект з локалізації Fedora
