Fedora Deployment Guide - en to pa_IN translation catalogue (15 entries)

note: Tag: title
en: Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP)
pa_IN: ਡਾਇਨਾਮਿਕ ਹੋਸਟ ਕਨਫੀਗਰੇਸ਼ਨ ਪਰੋਟੋਕਾਲ (DHCP)

note: Tag: title
en: Why Use DHCP?
pa_IN: DHCP ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਿਉਂ?

note: Tag: title
en: Configuring a DHCP Server
pa_IN: DHCP ਸਰਵਰ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

note: Tag: title
en: Configuration File
pa_IN: ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ

note: Tag: title
en: Important
pa_IN: ਜਰੂਰੀ

note: Tag: title
en: Subnet Declaration
pa_IN: ਸਬਨੈੱਟ ਵੇਰਵਾ

note: Tag: title
en: Range Parameter
pa_IN: ਰੇਂਜ ਪੈਰਾਮੀਟਰ

note: Tag: title
en: Static IP Address using DHCP
pa_IN: DHCP ਵਰਤ ਕੇ ਸਥਿਰ IP ਐਡਰੈੱਸ

note: Tag: title
en: Shared-network Declaration
pa_IN: ਸ਼ੇਅਰਡ-ਨੈੱਟਵਰਕ ਵੇਰਵਾ

note: Tag: title
en: Group Declaration
pa_IN: ਗਰੁੱਪ ਵੇਰਵਾ

note: Tag: title
en: Starting and Stopping the Server
pa_IN: ਸਰਵਰ ਚਾਲੂ ਕਰਨਾ ਅਤੇ ਰੋਕਣਾ

note: Tag: title
en: DHCP Relay Agent
pa_IN: DHCP ਰੀਲੇਅ ਏਜੰਟ

note: Tag: title
en: Configuring a DHCP Client
pa_IN: DHCP ਕਲਾਂਈਟ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

note: Tag: title
en: Additional Resources
pa_IN: ਵਾਧੂ ਸਰੋਤ

note: Tag: title
en: Installed Documentation
pa_IN: ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ੀ
