Fedora Release Notes - en to ja_JP translation catalogue (30 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
ja_JP: 改訂履歴

note: Tag: member
en: Remove Dom0
ja_JP: Dom0 を除く

note: Tag: member
en: Remove dnssec
ja_JP: dnssec を除く

note: Tag: member
en: Remove riak
ja_JP: riak を除く

note: Tag: member
en: Add warning about Network Connections
ja_JP: ネットワーク接続の注意を追加

note: Tag: member
en: Add prose on IcedTea
ja_JP: IcedTea の記述を追加

note: Tag: member
en: Add index entries
ja_JP: 索引を追加

note: Tag: member
en: Point Kernel to kernelnewbies (Kernel)
ja_JP: kernelnewbies へのリンクを追加 (カーネル)

note: Tag: member
en: Point features to F15 instead of general feature page (Overview)
ja_JP: 一般的な特徴ページでなく、 F15 の特徴ページをリンクする。（概要）

note: Tag: member
en: Correct boxgrinder URL (Virtualization)
ja_JP: boxgrinder の URL を修正（仮想化）

note: Tag: member
en: Correct Python URL (Developer Tools)
ja_JP: Python の URL を修正 (開発ツール)

note: Tag: member
en: Correct Rails URL (Developer Tools)
ja_JP: Rails の URL を修正 (開発ツール)

note: Tag: member
en: Correct avr-gcc URL (Embedded Development)
ja_JP: avr-gcc の URL を修正（組み込み開発）

note: Tag: member
en: Correct avr-c++ URL (Embedded Development)
ja_JP: avr-c++ の URL を修正（組み込み開発）

note: Tag: member
en: Correct avr-binutils URL (Embedded Development)
ja_JP: avr-binutils の URL を修正（組み込み開発）

note: Tag: member
en: Correct dfu-programmer URL (Embedded Development)
ja_JP: dfu-programmer の URL を修正（組み込み開発）

note: Tag: member
en: Correct xlog URL (Amateur radio)
ja_JP: xlog の URL を修正（アマチュア無線）

note: Tag: member
en: Correct splat URL (Amateur radio)
ja_JP: splat の URL を修正（アマチュア無線）

note: Tag: member
en: Remove redundant systemd and add administrative user per Rahul
ja_JP: 冗長な systemd を除き、管理者ユーザを追加。 Rahul

note: Tag: member
en: Converted beats
ja_JP: beats を変換

note: Tag: member
en: Empty Fedora 15 skeleton
ja_JP: Fedora 15 スケルトンを空にする

note: Tag: member
en: Remove boot section and with it all reference to systemd
ja_JP: ブートセクションを除き、それにともなって、 systemd へのすべての参照を除く

note: Tag: member
en: Preparation for GA
ja_JP: GA の準備

note: Tag: member
en: Add mouse changes
ja_JP: マウスの変更を追加

note: Tag: member
en: Add Pino/Gwibber changes
ja_JP: Pino/Gwibber の変更を追加

note: Tag: member
en: Mark systemd as preview
ja_JP: systemd をプレビューとする

note: Tag: member
en: Remove draft status
ja_JP: ドラフト状態を除く

note: Tag: member
en: Preparation for beta release
ja_JP: ベータリリースの準備

note: Tag: member
en: Initial creation of book by publican
ja_JP: publican での最初のブック作成

note: Tag: member
en: Initial wiki conversions
ja_JP: wiki　の最初の変換
